Kennislacunes

Kennislacunes die het doen van aanbevelingen verhinderen, betreffen zowel de effectiviteit als mogelijke schadelijke effecten. De werkgroep identificeert de volgende kennishiaten:

  1. Meer onderzoek naar de effectiviteit van vroege interventies is nodig, met grotere, representatieve steekproeven. Dat geldt voor de uitkomstmaten zoals beschreven in eerder wetenschappelijk onderzoek, maar zeker ook voor uitkomstmaten als welbevinden, zelfbeeld, zelfvertrouwen. Het is hierbij belangrijk om samen met mensen met autisme en /verzorgers van jonge kinderen met autisme te bepalen welke uitkomstmaten van belang zijn.
  2. Daarnaast is onderzoek nodig naar mogelijke negatieve uitkomsten van vroege interventies, zowel op korte termijn (negatieve ervaringen tijdens de behandeling) als op lange termijn (op het gevoel van identiteit, zelfbeeld, zelfvertrouwen, camouflage, etc.).