Implementatieplan

Aanbeveling

Tijdspad voor implementatie:
< 1 jaar,

1 tot 3 jaar of

> 3 jaar

Verwacht effect op kosten

Randvoorwaarden voor implementatie (binnen aangegeven tijdspad)

Mogelijke barrières voor implementatie1

Te ondernemen acties voor implementatie2

Verantwoordelijken voor acties3

Overige opmerkingen

Overweeg voedingstherapie (EEN of CDED) als inductie behandeling bij kinderen met mild tot matige ziekte van Crohn.

< 1 jaar

Beperkt

Actuele kennis bij professional, samenwerking met diëtist, bekendheid met de richtlijn

Geen

Verspreiden van de richtlijn

Zorgverleners, wetenschappelijke verenigingen

Geen

Overweeg anti-TNF als primaire inductie therapie bij kinderen met matig tot ernstig actieve ziekte van Crohn.

< 1 jaar

Beperkt

Actuele kennis bij professional, bekendheid met de richtlijn

Geen

Verspreiden van de richtlijn

Zorgverleners, wetenschappelijke verenigingen

Geen

Indien anti-TNF behandeling onvoldoende effect heeft bij het induceren van remissie, dan is anti-TNF in combinatie met voedingstherapie een optie.

< 1 jaar

Beperkt

Actuele kennis bij professional, samenwerking met diëtist, bekendheid met de richtlijn

Geen

Verspreiden van de richtlijn

Zorgverleners, wetenschappelijke verenigingen

Geen

1 Barrières kunnen zich bevinden op het niveau van de professional, op het niveau van de organisatie (het ziekenhuis) of op het niveau van het systeem (buiten het ziekenhuis). Denk bijvoorbeeld aan onenigheid in het land met betrekking tot de aanbeveling, onvoldoende motivatie of kennis bij de specialist, onvoldoende faciliteiten of personeel, nodige concentratie van zorg, kosten, slechte samenwerking tussen disciplines, nodige taakherschikking, etc.

2 Denk aan acties die noodzakelijk zijn voor implementatie, maar ook acties die mogelijk zijn om de implementatie te bevorderen. Denk bijvoorbeeld aan controleren aanbeveling tijdens kwaliteitsvisitatie, publicatie van de richtlijn, ontwikkelen van implementatietools, informeren van ziekenhuisbestuurders, regelen van goede vergoeding voor een bepaald type behandeling, maken van samenwerkingsafspraken.

3 Wie de verantwoordelijkheden draagt voor implementatie van de aanbevelingen, zal tevens afhankelijk zijn van het niveau waarop zich barrières bevinden. Barrières op het niveau van de professional zullen vaak opgelost moeten worden door de beroepsvereniging. Barrières op het niveau van de organisatie zullen vaak onder verantwoordelijkheid van de ziekenhuisbestuurders vallen. Bij het oplossen van barrières op het niveau van het systeem zijn ook andere partijen, zoals de NZA en zorgverzekeraars, van belang.